Aktuální vydání

01/2020

LEPŠÍ PREMIÉR – Petr Fiala chce porazit Babiše

69 KčDigitální vydání
Starší vydání
Knihy a speciály

Mapa české justice

HlídacíPes.org

Nastává zlomová chvíle pro českou justici. Proč? Na Hradě sedí Miloš Zeman, který se nerozpakuje použít nejdrsnějších metod nátlaku, aby dosáhl svého. A když neuspěje, zuřivě se mstí. Viz. jeho brutální tlak na soudce a posléze i tehdejšího ministra spravedlnosti Pelikána v kauze údajného ruského hackera Nikulina. Viz. jeho otočka ve vztahu k nejvyššímu státnímu zástupci Zemanovi, když policie a státní zástupci začali šetřit možné rozkrádání ze státního v prezidentském komplexu v Lánech. Viz. i jeho rozchod s dlouholetým souputníkem, předsedou Ústavního soudu Rychetským, poté, co si „dovolil“ kritizovat „kohortu panošů“ obklopující stárnoucí hlavu státu.
Zároveň do Strakovy akademie hlavními dveřmi nakráčel trestně stíhaný muž – premiér Andrej Babiš. Multimiliardář, politik a mediální magnát, který o svém stíhání v kauze Čapí hnízdo hovoří jako o „účelovce“. Muž, který veřejně tvrdí, že u nás lze objednat likvidaci člověka prostřednictvím koupeného trestního stíhání. Muž, který rozhoduje o tom, kdo bude v čele ministerstva spravedlnosti. A jeho vláda na návrh ministra o tom, kdo bude nejvyšším státním zástupcem.
Následující měsíce budou časem zkoušky pro tuzemskou justici. A vlastně nejen pro ni. Ten trend jde celým světem. Od Spojených států, přes Polsko až do Turecka či Ruska (o Číně ani nemluvě). Justice je na stráži a zároveň musí bránit sebe sama. Sebe i nás. Dokáže to? V jaké je vůbec kondici? Na to se snaží redakce HlídacíPes.org odpovědět v nové publikaci.
Koupí publikace podpoříte investigativní server HlídacíPes.org a jeho unikátní neziskový projekt Žurnalistiky ve veřejném zájmu.

Sběratelský kousek. Vyšlo v omezeném nákladu 1000 kusů.
Zpět na seznam
499 KčKoupit

Ceny jsou uvedeny včetně DPH.
Platby kartou provozuje GOPAY s.r.o.

Forum 24 a.s., Na Zlatnici 144/8, 147 00 Praha - Podolí, IČ: 052 27 011, DIČ: CZ05227011
forum@send.cz
+420 731 014 822 (Po-Pá, 10:00-16:00)
Obchodní podmínky
Informace o zpracování osobních údajů