Aktuální vydání

03/2019

Jiří Mádl: Babiš je muž minulosti

69 KčKoupit
Starší vydání
Knihy

Mapa české justice

HlídacíPes.org

Nastává zlomová chvíle pro českou justici. Proč? Na Hradě sedí Miloš Zeman, který se nerozpakuje použít nejdrsnějších metod nátlaku, aby dosáhl svého. A když neuspěje, zuřivě se mstí. Viz. jeho brutální tlak na soudce a posléze i tehdejšího ministra spravedlnosti Pelikána v kauze údajného ruského hackera Nikulina. Viz. jeho otočka ve vztahu k nejvyššímu státnímu zástupci Zemanovi, když policie a státní zástupci začali šetřit možné rozkrádání ze státního v prezidentském komplexu v Lánech. Viz. i jeho rozchod s dlouholetým souputníkem, předsedou Ústavního soudu Rychetským, poté, co si „dovolil“ kritizovat „kohortu panošů“ obklopující stárnoucí hlavu státu.
Zároveň do Strakovy akademie hlavními dveřmi nakráčel trestně stíhaný muž – premiér Andrej Babiš. Multimiliardář, politik a mediální magnát, který o svém stíhání v kauze Čapí hnízdo hovoří jako o „účelovce“. Muž, který veřejně tvrdí, že u nás lze objednat likvidaci člověka prostřednictvím koupeného trestního stíhání. Muž, který rozhoduje o tom, kdo bude v čele ministerstva spravedlnosti. A jeho vláda na návrh ministra o tom, kdo bude nejvyšším státním zástupcem.
Následující měsíce budou časem zkoušky pro tuzemskou justici. A vlastně nejen pro ni. Ten trend jde celým světem. Od Spojených států, přes Polsko až do Turecka či Ruska (o Číně ani nemluvě). Justice je na stráži a zároveň musí bránit sebe sama. Sebe i nás. Dokáže to? V jaké je vůbec kondici? Na to se snaží redakce HlídacíPes.org odpovědět v nové publikaci.
Koupí publikace podpoříte investigativní server HlídacíPes.org a jeho unikátní neziskový projekt Žurnalistiky ve veřejném zájmu.

Sběratelský kousek. Vyšlo v omezeném nákladu 1000 kusů.
Zpět na seznam
499 KčKoupit

Ceny jsou uvedeny včetně DPH.
Platby kartou provozuje GOPAY s.r.o.

Forum 24 a.s., Masarykovo nábřeží 2018/10, Nové Město, 120 00 Praha 2, IČ: 052 27 011, DIČ: CZ05227011
forum@send.cz
+420 731 014 822 (Po-Pá, 10:00-16:00)
Obchodní podmínky
Informace o zpracování osobních údajů