Aktuální vydání

01/2020

LEPŠÍ PREMIÉR – Petr Fiala chce porazit Babiše

69 KčDigitální vydání
Starší vydání
Knihy a speciály

Dobrodružství pana Wellingtona

Hana Bergmannová Klímová

Pan Wellington je vysloužilý britský bombardér, který vzpomíná na to, jak za války sloužil u 311. československé bombardovací perutě RAF. Vyprávění s napětím naslouchají jeho okřídlení kamarádi v hangáru.

Dva desetiletí kluci, Tonda a Eda, mají v panu Wellingtonovi svou skrýš „bunkr“. Jednoho dne si hrají s Morseovým přístrojem ve starém bombardéru. Ten jim náhle začne odpovídat a hned jim svěří důležitý úkol: vypátrat ztracené československé letce z jeho poslední osádky. Rozvíjí se dobrodružství plné tajemství a pohádkových zázraků...

Na konci knihy je “vysvětlovníček“, který srozumitelným způsobem dětem přibližuje pojmy jako protektorát, milicionář, kulak, ghetto, kibuc, imperialismus, transport, svazarm, reakcionář apod…

Příběh o panu Wellingtonovi má v dětech vzbudit zájem o naši nedávnou historii a má jim přiblížit válečné i poválečné osudy málo známých hrdinů, letců, kteří bojovali v Anglii.

Předmluvu napsal Jiří Stránský a na obálce knihu doporučuje Zdeněk Svěrák: „Vysloužilý bombardér Wellington vypráví svůj příběh mírovým letadlům v hangáru půvabnou anglickou češtinou. Tím dostala knížka o hrdinství to, co bychom od ní nečekali: slušnou nálož humoru“.

Podplukovník Jiří Pavel Kafka, střelec 311. čs. bombardovací perutě RAF napsal: „Hezká a zajímavá knížka s technickými i historickými detaily a s pěknými ilustracemi. Můj pan Liberátor by to viděl taky tak.

Kniha má 220 stran v pevné vazbě a šedesát sedm barevných obrázků od Hany Bergamnnové Klímové.
Hana Bergmannová Klímová je (pod jmény Hana Klímová a Hana Pavlátová) známá jako malířka a ilustrátorka zejména dětských knížek. Ilustrovala dětské knihy svého otce Ivana Klímy ale i řady dalších autorů.

počet stran: 224
nakladatelství: Katzberg
Zpět na seznam
330 KčKoupit

Ceny jsou uvedeny včetně DPH.
Platby kartou provozuje GOPAY s.r.o.

Forum 24 a.s., Na Zlatnici 144/8, 147 00 Praha - Podolí, IČ: 052 27 011, DIČ: CZ05227011
forum@send.cz
+420 731 014 822 (Po-Pá, 10:00-16:00)
Obchodní podmínky
Informace o zpracování osobních údajů